HER ÇİZGİDE BİNLERCE TECRÜBE..
Etkinlikler HER ÇİZGİDE BİNLERCE TECRÜBE..

19 Mart 2021, Cuma

Yaşlılar geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi gören, adetlerimizi, geleneklerimiz, göreneklerimizi en canlı şekilde hatırlayan, adeta bize hafıza kazandıran ve toplumumuz bir arada tutan değerleri bize hatırlatan insanlardır. Peki onlara hak ettikleri değeri veriyor muyuz? Toplumumuz bu konuda ne kadar duyarlı? Bu soruların cevaplarının arandığı Yaşlılar Haftası, aynı zamanda kendi yaşlanma sürecimizi bize düşündüren ve nasıl bir hayat yaşamak istediğimizi bize sorgulatarak, yaşlı insanlarla ortak bir düşünce yapımız olduğunu, bizim kendi yaşlılığımızda neler istediğimizi ve onların hayata nasıl umutla bakmalarını sağlayabileceğimiz konularını bize düşündürür.
Yaşlılar Haftası kapsamında aynı zamanda yaşlıların toplumla nasıl bütünleşebileceği ve daha aktif rol oynayabileceği ile ilgili düşünceler sunulmakta, bunların uygulanabilirliği araştırılmakta ve bu konudaki bilincimizin yükseltilmesini sağlayacak eğitimler, programlar, etkinliklerle bize yaşlıların dünyası anlatılmaktadır.
Yaşlılar Haftası geçmişimiz ile bugünümüz arasında mukaddes bağlar kuran, kültürümüzü gelecek kuşaklara taşımamızı sağlayan yaşlılarımızı hatırlamamız için güzel bir fırsattır. Yaşlılara saygı göstermek ve onları toplumla bütünleştirmek her vatandaşın minnet borcu olmalıdır. Bu sebeple, ülkemizin çeşitli yerlerinde 18-24 Mart arası Yaşlılar Haftası olarak kutlanmaktadır.

#yaşlılarasaygıhaftası #yaşlılarbizimservetimizdir #yaşlılarasaygı #yaşalmak

Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi