Haberler
Haberler
MİSAFİR OLARAK FOX TV'Yİ AĞIRLADIK..

"Avrupa'yı Çiçeklerle Sarıyoruz" adlı projemiz kapsamında İtalya'da staj görecek öğrencilerimiz ile röportaj gerçekleştirmek amacıyla Fox TV ekibi okulumuza geldi.

28 Kasım 2018, Çarşamba

İNGİLİZCE KURSUMUZ BAŞLIYOR..

“Avrupa’yı Çiçeklerle Sarıyoruz” projesi kapsamında İtalya'ya gidecek olan öğrencilerimizin İngilizce seviyelerini ilerletmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz kursumuz başladı.

28 Kasım 2018, Çarşamba

GÜZEL ŞİİR OKUMA YARIŞMASI..

Silivri İlçe Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Güzel Şiir Okuma Yarışması" Gazi İmam Hatip Ortaokulu'nun seminer salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaya 9-A sınıfı öğrencimiz Melike Akça Ceyhun Atuf Kansu'nun Dünyanın Bütün Çiçekleri adı şiiri ile katılarak okulumuzu temsil etti.

27 Kasım 2018, Salı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ..

Öğretmenlerini unutmayan sevgili öğrencilerimiz hazırlamış oldukları "24 Kasım Öğretmenler Günü" programını gerçekleştirerek öğretmenlerimize duygu dolu anlar yaşattılar...

26 Kasım 2018, Pazartesi

İTALYA YOLCULARIMIZ BELLİ OLDU..

Erasmus + “Avrupa’yı Çiçeklerle Sarıyoruz” adlı projemiz kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda İtalya'da staj görecek öğrencilerimizin listesi:

26 Kasım 2018, Pazartesi

TİYATRO ETKİNLİKLERİNE 'GİYDİRİCİ' İLE DEVAM..

"Hayatıma Anlam Katıyorum" projemiz kapsamında etkinliklere katılarak kendimizi, hayal gücümüzü ve görsel algımızı geliştirmeye devam ediyoruz. "Her tiyatro hayatımıza katılan bir anlamdır" diyerek yola çıktık ve Cevahir Sahnesinde oynanan Giydirici oyununu izledik.

25 Kasım 2018, Pazar

OKUMA PROJESİ İLE KİTAPLARA YOLCULUK..

"Kitaplar sessiz öğretmenlerdir". (Gellius) İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "İstanbul'u Okuyorum" projesi kapsamında tüm okul olarak ilk ders saatimizde bu ay için belirlediğimiz kitapları okuduk.

22 Kasım 2018, Perşembe

KİTAP İLE ÖZGÜRLEŞİYORUZ..

Okulumuz öğrencilerinin düşüncelerini zenginleştirmek, farklı hayatlara yolculuk yapabilmelerini sağlamak, çok yönlü düşünebilme yeteneği kazandırmak amacıyla başlattığımız "Okumak Özgürlüğe İlk adımdır" adlı proje kapsamında R. J. Palacio'nun Mucize kitabını tüm okul olarak okuyup filmini izleyeceğiz.

15 Kasım 2018, Perşembe

TÜYAP KİTAP FUARI..

9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz ile birlikte İstanbul Tüyap Kitap Fuarını gittik. Okumak Özgürlüğe İlk Adımdır adlı projemiz kapsamında öğrencilerimiz okunacak kitapları alarak hem kitaplar ile etkileşim içerisinde bulundular hem de binlerce kitap ile buluştular. Belediyemizin açmış olduğu, Tarımsal Üretim Araştırma Merkezi'ni ve okulumuzu tanıtan standı…

14 Kasım 2018, Çarşamba

PARA DEDEKTİFİ PROGRAMININ BU HAFTA KONUĞU OKULUMUZDU..

 "Avrupa'yı Çiçeklerle Sarıyoruz" adlı projemiz ile ilgili velilerimiz ve öğrencilerimizle röportaj yapmak amacıyla CNN TÜRK kanalında Para Dedektifi programının değerli sunucusu Cem Seymen okulumuza ziyarette bulundu. Pazar günü yayınlayan bölümünde okulumuza ve yerli üreticilerimize…

12 Kasım 2018, Pazartesi

10 KASIM 2018...

Ey milletim, Ben Mustafa Kemal'im. Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim, Hala en hakiki mürşit değilse ilim, Kurusun damağım dilim, Özür dilerim." 1881 di. Selanik ovalarında ılık rüzgarlar esiyordu, en güzel yıldızlar kayarken o gece gökyüzü aydınlandı.. Mustafa Kemal Atatürk'üm türk tarihine bir ışık gibi doğdu. Mahalle mektebi, Şemsi Efendi Mektebi,…

10 Kasım 2018, Cumartesi

ERASMUS+ İNGİLİZCE SINAVI

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde kabul gören projemiz 2018-1-TR01-KA102-054918 “Avrupa’yı Çiçeklerle Sarıyoruz” ile ilgili İngilizce sınavı yapıldı.

09 Kasım 2018, Cuma

ERASMUS+ “AVRUPA'YI ÇİÇEKLERLE SARIYORUZ”

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde kabul gören projemiz 2018-1-TR01-KA102-054918 “Avrupa’yı Çiçeklerle Sarıyoruz” ile ilgili bilgilendirme toplantılarına devam ediyoruz...

08 Kasım 2018, Perşembe

SOLUCAN GÜBRESİ SEMİNERİ..

Her gün yeni bir bilgi.. Günümüzde değerli olan solucan gübresi hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek, fikir sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ORGANİK BELUGA Solucan Gübresi görevlisi Egemen ÇELİK okulumuza gelerek seminer gerçekleştirdi.

08 Kasım 2018, Perşembe

6 Kasım - Özel Silivri Türam MTAL - Cem Seymen - Erasmus..

"Avrupa'yı Çiçeklerle Sarıyoruz" adlı Erasmus projemiz ile ilgili velilerimiz ve öğrencilerimizle röportaj yapmak amacıyla CNN TÜRK kanalında Para Dedektifi programının değerli sunucusu Cem Seymen okulumuza ziyarette bulundu. Pazar günü yayınlayan bölümünde okulumuza ve yerli üreticilerimize yer verdi.

06 Kasım 2018, Salı

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİRLİKTE “NARNİA GÜNLÜKLERİ” TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ…

Her yaşa hitap eden, herkesin kendinden bir şeyler bulacağı "Narnia Günlükleri" romanının tiyatro uyarlamasını öğrencilerimiz ile birlikte izleyerek keyifli bir yoluculuk yaptık.

03 Kasım 2018, Cumartesi

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
 >
Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi