Haberler
Haberler
KARACA ARBORETUMDAYDIK..

Türkiye'nin ilk özel arboretumu olan, Hayrettin Karaca tarafından yaptırılmış Karaca Arboretumu'nu gezdik. Adeta canlı ağaç müzesi konumundaki alanda hem ilkbaharın tadını çıkardık hem de mesleki anlamda bilgi edindik.

25 Nisan 2018, Çarşamba

ÇEVREYİ KORUMA VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ SEMİNERİ…

Silivri Belediyesi bünyesinde çalışan, Çevre Mühendisi Ahmet Yüksel okulumuza gelerek “Çevreyi Koruma ve Çevre Kirliliği” hakkında seminer gerçekleştirdi. Bizleri bilgilendiren Ahmet Yüksel çevreye karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatmış oldu.

13 Nisan 2018, Cuma

ŞERİFE BALDÖKTÜ MİNİKLERİ MİSAFİRİMİZ OLDU...

5 Yaş grubu minikleri ile birlikte Sınıf Öğretmenleri İpek Ontürk Kosan, Göksu Sabuncuoğlu ve Okul Müdürü Hülya Bulut okulumuzu ziyaret ederek bahçemizde bulunan bitkiler bölümünü gezdiler. Buradaki bitkiler ile ilgili bilgi edindiler.

12 Nisan 2018, Perşembe

GAZİ İLKOKULU MİNİKLERİNİ MİSAFİR ETTİK...

Sınıf Öğretmenleri Pelin Bereket ve okul müdürü Ahmet Kahraman ile birlikte okulumuzu ziyarete gelen 4/A sınıfı öğrencileri okulumuzun bahçesindeki Tıbbi ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü hem gezdiler hem de bitkiler hakkında bilgi sahibi oldular.

11 Nisan 2018, Çarşamba

TURGUT REİS İLKÖĞRETİM OKULU BUGÜN MİSAFİRİMİZDİ..

Okulumuzu meraklı gözlerle inceleyen 2/A sınıfı minikleri ile Sınıf Öğretmenleri Bülent Akça bugün bizleri ziyaret ederek bitkiler hakkında bilgi edindiler.

11 Nisan 2018, Çarşamba

GAZİ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ…

Sınıf öğretmenleri Gencay Akça ve okulun müdürü Ahmet Kahraman ile birlikte okulumuza gelen 3/B sınıfı minikleri okulumuzun bahçesindeki Tıbbı ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü gezerek bitkiler ve okulumuz hakkında bilgi edindiler.

11 Nisan 2018, Çarşamba

TÜRAMDA ARAZİ ÇALIŞMASINDAYDIK..

Havaların ısınması ile birlikte öğrencilerin uygulamalı eğitimle içselleştirerek öğrenmelerini sağlamak için Türam'da arazi çalışması yaptık. Viyole çalışması, kök budama, Enginar tarlası ara çapalama ve arazi değerlendirmesi yapıldı, Torf ve Perlit hakkında öğrencilerimize bilgi verildi.

10 Nisan 2018, Salı

YANGIN SÖNDÜRME VE AFET EĞİTİMİ ALDIK...

Öğrencilerin sivil savunma bilincinin arttırılması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleri tarafından yangın söndürme ve afet eğitimi verildi. Yangın çeşitleri, yangınlarda nasıl davranılması gerektiği ve yangın tüplerinin kullanılışı hakkında bilgi verilirken deprem ve sel gibi doğal afetlerde nasıl davranılması gerektiği…

09 Nisan 2018, Pazartesi

SAİT FAİK ABASIYANIK İLE ŞEHİR AMBER KOKTU...

Öğrencilerimiz ile birlikte İş Sanat Kültür Merkezi'nin düzenlediği, İstanbul’u ve şehrin küçük insanını ustaca anlatan Sait Faik Abasıyanık'ın “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” adlı hikayelerini dinlemeye gittik.

09 Nisan 2018, Pazartesi

SİLİVRİ HALK KÜTÜPHANESİNDEYDİK..

Kütüphaneler haftası dolayısıyla öğrencilerimiz ile birlikte Silivri İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret ettik. Birbirinden değerli kitaplara temas eden öğrencilerimiz kütüphaneye üye olarak istedikleri kitapları okumak üzere aldılar.

29 Mart 2018, Perşembe

27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜNDE MİSAFİRİMİZ ÖZGE BORAK...

Hayatta hep her şeyden biraz olması gerektiğine inanan, biraz komedi, biraz dram, biraz dans ve o muhteşem sesiyle " Belki bir tanıdık, belki sadece oradan geçen biri; bazen bilerek, isteyerek, bazen de farkında bile olmadan hayatınıza dokunur ya da siz başkasının hayatına.. " diyerek bugün bizlerin de hayatına dokundu Özge Borak. İnsanı, insana insanla…

28 Mart 2018, Çarşamba

27 Mart 2018 - Özel Silivri Türam MTAL - Dünya Tiyatrolar Günü ve Özge Borak Bizlerle..

Hayatta hep her şeyden biraz olması gerektiğine inanan, biraz komedi, biraz dram, biraz dans ve o muhteşem sesiyle " Belki bir tanıdık, belki sadece oradan geçen biri; bazen bilerek, isteyerek, bazen de farkında bile olmadan hayatınıza dokunur ya da siz başkasının hayatına.. " diyerek bugün bizlerin de hayatına dokundu Özge Borak. İnsanı, insana insanla…

27 Mart 2018, Salı

“GÜNÜN ÇORBASI” OYUNU İLE GÜZEL BİR SANAT YOLCULUĞUNDAYDIK…

İstanbul Devlet Tiyatroları’nda sahnelenen, Todd Mueller ve Hank Boland'ın yazdığı, müzikleri Gregg Opelka'ya ait “Günün Çorbası” adlı müzikal oyunu seyretmek üzere Cevahir’deydik.

24 Mart 2018, Cumartesi

DÜNDEN BUGÜNE TARIM VE TOPLUMSAL DAVRANIŞLAR SEMİNERİNDEYDİK…

Prof. Dr. Oğuz Özyaral’ın Silivri Önder Yılmaz Sahnesi’nde gerçekleştirdiği "Dünden Bugüne Tarım ve Toplumsal Davranışlar“ isimli seminere katılarak mesleki anlamda değerli bilgiler edindik.

20 Mart 2018, Salı

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK...

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl dönümünü, öğrencilerimizin hazırladığı oratoryo ve okulumuzun müzik korosunun sunduğu dinletiyle hüznü ve coşkuyu bir arada yaşayarak kutladık. Övgülerin en güzeline layık olan ebedi lider, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitlerinin asla unutulmayacağını, Türk…

19 Mart 2018, Pazartesi

MİNİKLERİN TOHUMDAN AL HABERİ PROJESİYLE TANIŞTIK...

Silivri Abdullah - Aliye Can Anaokulu Damlalar sınıfı öğrencileri ile öğretmenleri Sevim Özen'in oluşturduğu "Tohumdan Al Haberi" projesi kapsamında müdür yardımcısı Ömer Arslan ile okulumuzu ziyaret ederek bahçemizdeki Tıbbı ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü gezdiler. Miniklerin meraklı ve heyecanlı bakışları bir kere daha bize "Ne kadar da anlamlı…

12 Mart 2018, Pazartesi

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
 >
Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi