Haberler
Haberler
SOLUCAN GÜBRESİ HAKKINDA BİLGİ EDİNDİK...

Günümüzde değerli olan solucan gübresi hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek, katılımlarını sağlamak amacıyla Yenesol Toprakcan Solucan Gübresi görevlisi Yeşim Hanım okulumuza gelerek seminer gerçekleştirdi.

26 Şubat 2018, Pazartesi

21 Şubat 2018 - Özel Silivri Türam MTAL - Okulumuz..

Okulumuz...

21 Şubat 2018, Çarşamba

İSTANBUL KONULU BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI

Öğrencilerin hem İstanbul hakkındaki kültür birikimlerini sınamak hem de sorular yoluyla İstanbul'un tarihi, kültürel ve doğal varlıklarını tanımayı amaçlayan yarışmaya öğrencilerimizden Berkant TAZICI, Serenay ÇETİN, Damla Sude BALCI katılarak okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiler.

13 Şubat 2018, Salı

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "SEN DE BEN İMKANSIZLIĞI SEVİYORUM" ADLI ŞİİR DİNLETİSİ

İş Sanat Kültür Merkezi'nin düzenlediği, piyano eşliğinde şiir ile şarkının birleştiği, Nazım Hikmet, Ahmet Muhip Dıranas, İlhan Berk, Attila İlhan, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzhan, Turgut Uyar gibi modern şiirimizin ustalarından seçilmiş şiirleri dinleyerek keyifli bir akşam geçirdik.

13 Şubat 2018, Salı

26 Ocak 2018 - Özel Silivri Türam MTAL - Biz...

Biz...

26 Ocak 2018, Cuma

LİSELERARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI...

Öğrencilerin toplum karşısında kendilerini ifade etmelerini sağlamak, öğrencilere özgüven kazandırmak ve şiir sanatına ilgilerini arttırmak amacıyla düzenlenen "Liselerarası Şiir Okuma Yarışması"na öğrencimiz Bülent Arda SÜZEN ünlü şairimiz Orhan Veli KANIK'ın "İstanbul'u Dinliyorum" adlı şiiriyle katılarak okulumuzu temsil etti.

03 Ocak 2018, Çarşamba

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "CORİOLANUS" ADLI TİYATRO..

Öğrencilerimizle İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen Coriolanus oyununu izleyerek öğretici aynı zamanda keyifli vakit geçirdik.

23 Aralık 2017, Cumartesi

ALGEN TARIMA ZİYARET..

Öğrencilerimizin mesleki anlamda bilgi ve becerilerini geliştirmek, tarımla ilgili farklı uygulamaları özellikle doku kültürünü görmelerini sağlamak amacıyla Algen Tarım'a gezi düzenledik.

14 Aralık 2017, Perşembe

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "AŞK VE HÜZÜNDÜR İSTANBUL" ADLI ŞİİR DİNLETİSİ...

İstanbul'u Yahya Kemal Beyatlı, Nazım Hikmet, Orhan Veli Kanık, Attila İlhan, Ümit Yaşar Oğuzcan, Cemal Süreya ve daha birçok şairimizin kaleminden hissetmek için İş Sanat Kültür Merkezi'nin hazırlamış olduğu "Aşk ve Hüzündür İstanbul" adlı şiir dinletisine katıldık.

11 Aralık 2017, Pazartesi

LİSELERARASI MÜNAZARA YARIŞMASI...

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Münazara Yarışmasında okulumuzu temsilen Emre Yazıcı, Özlem Ünsal, Alperen Erdinç Özmen "Toplumların Gelişmesinde Bilim Önemlidir." tezine karşılık "Toplumların Gelişmesinde Sanat Önemlidir." antitezini savundular.

06 Aralık 2017, Çarşamba

1 Aralık 2017 - Özel Silivri Türam MTAL - Ata'mızın Huzurunda..

Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın da bizlere eşlik etmesiyle Anıtkabir'i ziyaret ettik. Resmi törenle Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak, mozoleye çelenk bıraktık.

01 Aralık 2017, Cuma

1 Aralık 2017 - Özel Silivri Türam MTAL - Ata'mızın Huzurunda..

Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın da bizlere eşlik etmesiyle Anıtkabir'i ziyaret ettik. Resmi törenle Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak, mozoleye çelenk bıraktık.

01 Aralık 2017, Cuma

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERE MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ..

Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezimiz EYKOM'da görevli Psikolog Yunus VURAN tarafından öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize madde bağımlılığı hakkında bilgilendirme yapıldı.

29 Kasım 2017, Çarşamba

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "GULYABANİ" OYUNU...

Öğrencilerimizle Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın batıl inançlarla insanların nasıl kandırıldığını anlatan ve bilimsel düşünceyi savunan eseri Gulyabani'yi İstanbul Devlet Tiyatrosunda izledik.

25 Kasım 2017, Cumartesi

PROF. DR. METİN TURAN BİZLERLE..

Yeditepe Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Metin TURAN “Tarımda Biyoteknoloji” konusunda öğrencilerimize seminer verdi.

23 Kasım 2017, Perşembe

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "DENİZE DÖNMEK İSTİYORUM" ADLI ŞİİR DİNLETİSİ...

Şiirle müziğin iç içe geçtiği, Vedat Sakman'ın şairimiz Nazım Hikmet'in şiirlerinden bu gösteri için bestelediği şarkıları eşliğinde öğrencilerimizle birlikte keyifli bir akşam geçirdik.

13 Kasım 2017, Pazartesi

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 >
Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi