Haberler
Haberler
LİSELERARASI MÜNAZARA YARIŞMASI...

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Münazara Yarışmasında okulumuzu temsilen Emre Yazıcı, Özlem Ünsal, Alperen Erdinç Özmen "Toplumların Gelişmesinde Bilim Önemlidir." tezine karşılık "Toplumların Gelişmesinde Sanat Önemlidir." antitezini savundular.

06 Aralık 2017, Çarşamba

1 Aralık 2017 - Özel Silivri Türam MTAL - Ata'mızın Huzurunda..

Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın da bizlere eşlik etmesiyle Anıtkabir'i ziyaret ettik. Resmi törenle Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak, mozoleye çelenk bıraktık.

01 Aralık 2017, Cuma

1 Aralık 2017 - Özel Silivri Türam MTAL - Ata'mızın Huzurunda..

Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın da bizlere eşlik etmesiyle Anıtkabir'i ziyaret ettik. Resmi törenle Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak, mozoleye çelenk bıraktık.

01 Aralık 2017, Cuma

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERE MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ..

Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezimiz EYKOM'da görevli Psikolog Yunus VURAN tarafından öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize madde bağımlılığı hakkında bilgilendirme yapıldı.

29 Kasım 2017, Çarşamba

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "GULYABANİ" OYUNU...

Öğrencilerimizle Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın batıl inançlarla insanların nasıl kandırıldığını anlatan ve bilimsel düşünceyi savunan eseri Gulyabani'yi İstanbul Devlet Tiyatrosunda izledik.

25 Kasım 2017, Cumartesi

PROF. DR. METİN TURAN BİZLERLE..

Yeditepe Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Metin TURAN “Tarımda Biyoteknoloji” konusunda öğrencilerimize seminer verdi.

23 Kasım 2017, Perşembe

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "DENİZE DÖNMEK İSTİYORUM" ADLI ŞİİR DİNLETİSİ...

Şiirle müziğin iç içe geçtiği, Vedat Sakman'ın şairimiz Nazım Hikmet'in şiirlerinden bu gösteri için bestelediği şarkıları eşliğinde öğrencilerimizle birlikte keyifli bir akşam geçirdik.

13 Kasım 2017, Pazartesi

TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK KAHRAMANI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VEFATININ 79. YILI

Her 10 Kasım'da olduğu gibi 10 Kasım'da da Atatürk'e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi öğrencilerimizin hazırlamış oldukları Atatürk'ü Anma programı ile özlemle anıyoruz.

10 Kasım 2017, Cuma

FİZİKSEL SAĞLIĞI KORUMA VE GELİŞTİRME SEMİNERİ...

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan APTİ öğrencilerimiz ile bir araya gelerek "Fiziksel Sağlığı Koruma ve Geliştirme" konulu bir seminer gerçekleştirdi.

10 Kasım 2017, Cuma

KİTAPLAR İLE BİRLİKTE YENİ YOLCULUKLARA..

Öğrencilerimizin kitaplar ile aralarında bağ kurmasını sağlamak, okuma kültürü aşılamak amacıyla İstanbul Tüyap Kitap Fuarına gezi düzenledik.

06 Kasım 2017, Pazartesi

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "AYLA" FİLMİ...

Kore savaşını ve oradaki Türk Birliğinin macerasını yürek ısıtan bir öyküde birleştirerek bizlere sunan "Ayla" filmini izledik. Türk ve Koreli oyuncuların uyumlu performanslarıyla geçmişten çıkıp gelen bir hikaye, bu topraklarda yaşayan insanların Anadolu gibi kadim ve merhametli bir yüreğe sahip olduğunu göstermesi bakımından bizlere duygu dolu anlar…

06 Kasım 2017, Pazartesi

TARIM ALANINDA FARKINDALIK YOLCULUĞU İZMİR GEZİMİZ...

Öğrencilerimizi mesleki anlamda gelişimlerini sağlamak ve tarım alanında farkındalık yaratabilmek adına Selçuk Meyve İşletmesi ve Soğuk Hava Depoları, Tire Süt Kooperatifi, Ödemiş Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Urla Bademler Doğal Yaşam Köyü'ne ziyaretlerde bulunduk. Doku Kültürü Laboratuvarlarını…

03 Kasım 2017, Cuma

CUMHURİYETİMİZ 94. YAŞINDA

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet'in Onuncu Yıl Kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, Cumhuriyet Bayramı'mızı en büyük bayram olarak nitelendirmişti. Öğrencilerimiz de bu büyük bayramı hazırlamış oldukları program ile coşkulu ve heyecanlı bir şekilde sunarak bizi gururlandırdılar.

29 Ekim 2017, Pazar

ÖĞRENCİLERİMİZ İLE "İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI" OYUNU...

Öğrencilerimizi sosyal etkinliklerle buluşturarak onlarda farkındalık yaratmak ve bakış açılarını geliştirebilmek amacıyla İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sergilenen İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı adlı tiyatroyu izledik.

21 Ekim 2017, Cumartesi

BAŞKANLIK HEYECANI..

Okulumuzda gerçekleşen çekişmeli başkanlık seçimini 27 oyla öğrencimiz Yasin Temiz kazandı.

19 Ekim 2017, Perşembe

PROF. DR. HALİM ORTA BİZLERLE..

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim ORTA'yı eğitim-öğretim yılı açılış programından sonra hafta içinde okulumuzda ağırladık. Prof. Dr. Halim ORTA “Tarım ve Tarımın Önemi” konusunda bir…

17 Ekim 2017, Salı

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
 >
Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi