11. SINIFLAR İÇİN TATİLİ VERİMLİ GEÇİRME YOLLARI..
Etkinlikler 11. SINIFLAR İÇİN TATİLİ VERİMLİ GEÇİRME YOLLARI..

12 Temmuz 2021, Pazartesi

12. sınıfa başlamak üzereyken YKS hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Lise hayatının üç senesini geride bıraktık. Şimdi bir başlangıç yaparak YKS’ye hazırlanma zamanı.
-Önce stratejik planlar
9. ve 10. Sınıf konularından eksiklerimiz var. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle 11. sınıftan da konu eksiklerimiz olabilir. Bunları düşünerek tedirginlik yaşayabiliriz. Ama şunu iyi bilmeliyiz. YKS hazırlığı uzun soluklu, sürekli tempoda kalmayı gerektiren bir maraton gibidir.
-Hangi branşlar önemli?
TYT, özellikle Türkçe ve Matematik derslerinde yorum yaptıran uzunca sorular içeriyor. 2020 yılında da kavramlara dayalı paragrafların çokluğu bu düşünceyi pekiştiriyor. Bu tarz Türkçe soruları sınava kısa bir zaman kala çalışarak çözülebilecek soru tipleri değil. En baştan, düzenli bir çalışma gerektiriyor. Beynimizin bu mantık kurma ve yorumlama becerisini kazanması için, yaz tatilinden itibaren düzenli olarak Türkçe ve Matematik alıştırması yapmak şart.
-Nereden başlamalıyım?
Lise konuları, bir bütün olarak baktığında birikimli ilerliyor. Yani 9. sınıfta işlediğimiz bir konu, 12. sınıfta da karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle baştan başlamak doğru bir fikir. Bu aynı zamanda sizi psikolojik açıdan da rahatlatacak bir yaklaşım.
#tytayt #yksçalışmagünlüğüm #tarım #tarımlisesi

Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi