Haberler
Haberler
28 Mayıs 2018 - Özel Silivri Türam MTAL - Umuttur, Hasrettir Türküler..

İnsanın gönül dünyası, gökyüzü ile yeryüzü arasındaki denge ve uyumun simgesi olan müzikle beslenir, dedik. Sonra Türküler dedik, Türküler umuttur, hasrettir, vefadır, dostluktur ve yüreğimizdeki sevgi kıpırtılarıdır, sevgi pınarıdır gürül gürül akan hasrete akan...

28 Mayıs 2018, Pazartesi

PİRİ MEHMET PAŞA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MISAFİRİMİZ OLMAYA DEVAM EDİYOR...

4/C sınıfı öğrencilerini ve sınıf öğretmenleri Kemal Girgin'i okulumuzda ağırladık. Bahçemizdeki Tıbbı ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü gezerek bitkiler ve okulumuz hakkında bilgi edindiler.

17 Mayıs 2018, Perşembe

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ İLE FARKINDALIK YARATAN OPET...

Tarihe Saygı Projesi, Yeşil Yol Projesi, Örnek Köy Projesi, Trafik Dedektifleri Projesi gibi önemli ve bir o kadar da değerli Sosyal Sorumluluk Projelerine imza atan Opet'in, temiz ve sağlıklı bir toplum yaratma mücadelesini amaçladığı Temiz Tuvalet Kampanyası hakkında öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bilgilendirmek, farkındalık yaratmak adına Gökhan…

16 Mayıs 2018, Çarşamba

AYSİM ALTAY İLE MOTİVASYON SEMİNERİMİZ..

"Her şey bir hayal ile başlar.." diyen, eğitim ve zihin koçu, aynı zamanda yazar olan değerli Aysim Altay okulumuza gelerek öğrencilerimiz ile Motivasyon Semineri gerçekleştirdi.

14 Mayıs 2018, Pazartesi

14 Mayıs 2018 - Özel Silivri Türam MTAL - Aysim Altay ile Motivasyon..

"Her şey bir hayal ile başlar.." diyen, eğitim ve zihin koçu, aynı zamanda yazar olan değerli Aysim Altay okulumuza gelerek öğrencilerimiz ile Motivasyon Semineri gerçekleştirdi.

14 Mayıs 2018, Pazartesi

ORHAN VELİ KANIK ŞİİR DİNLETİSİNDEYDİK…

Türk Edebiyatının değerli şairlerinden Orhan Veli Kanık’ın şiirlerinden oluşan, müzikle şiirin iç içe geçtiği “Gün Olur, Alır Başımı Giderim” adlı dinletideydik.

10 Mayıs 2018, Perşembe

PİRİ MEHMET PAŞA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİ MİSAFİR ETTİK...

3/C sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmenleri Arzu Özönder okulumuzu ziyaret ederek bahçemizdeki Tıbbı ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü gezip bitkiler ve okulumuz hakkında bilgi edindiler.

07 Mayıs 2018, Pazartesi

NARNİA ÜLKESİNDEYDİK...

Edebiyat dünyasının en sevilen romanlarından olan "Narnia Günlükleri"nin tiyatro uyarlamasını izlemek için Cevahir'deydik. Lucy, Edmund, Susan ve Peter ile birlikte bizler de dolaptan geçerek kendimizi Narnia ülkesinde bulduk.

28 Nisan 2018, Cumartesi

GEOFİT BAHÇESİNE GEZİ...

Türkiye'de tek, dünya üzerinde de ılıman iklim kuşağındaki en büyük Geofit Bahçesini gezerek gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakabilmek için neler yapıldığını gördük.

25 Nisan 2018, Çarşamba

YÜRÜYEN KÖŞKE ZİYARET..

Yalova'ya yaptığımız mesleki gezimizde, Atatürk'ün doğa sevgisini bize kanıtlayan, sırf bir ağacın dalları kesilmesin diye raylı sistemle köşkün yerini değiştirten ve adını buradan alan Yürüyen Köşk'ü ziyaret ettik.

25 Nisan 2018, Çarşamba

MESLEKİ GEZİMİZ YALOVA..

Baharın gelmesiyle mesleki anlamda öğrenmeler gerçekleştirmek adına Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünü ziyaret ettik. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile ilgili yapılan çalışmalarını görerek genel çalışmaları hakkında düzenledikleri seminere katıldık.

25 Nisan 2018, Çarşamba

MANTARCILIK SEMİNERİ

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü ziyareti sırasında yaptıkları mantarcılık çalışmalarını da anlatarak bizlere yol gösterici oldular.

25 Nisan 2018, Çarşamba

KARACA ARBORETUMDAYDIK..

Türkiye'nin ilk özel arboretumu olan, Hayrettin Karaca tarafından yaptırılmış Karaca Arboretumu'nu gezdik. Adeta canlı ağaç müzesi konumundaki alanda hem ilkbaharın tadını çıkardık hem de mesleki anlamda bilgi edindik.

25 Nisan 2018, Çarşamba

ÇEVREYİ KORUMA VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ SEMİNERİ…

Silivri Belediyesi bünyesinde çalışan, Çevre Mühendisi Ahmet Yüksel okulumuza gelerek “Çevreyi Koruma ve Çevre Kirliliği” hakkında seminer gerçekleştirdi. Bizleri bilgilendiren Ahmet Yüksel çevreye karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatmış oldu.

13 Nisan 2018, Cuma

ŞERİFE BALDÖKTÜ MİNİKLERİ MİSAFİRİMİZ OLDU...

5 Yaş grubu minikleri ile birlikte Sınıf Öğretmenleri İpek Ontürk Kosan, Göksu Sabuncuoğlu ve Okul Müdürü Hülya Bulut okulumuzu ziyaret ederek bahçemizde bulunan bitkiler bölümünü gezdiler. Buradaki bitkiler ile ilgili bilgi edindiler.

12 Nisan 2018, Perşembe

GAZİ İLKOKULU MİNİKLERİNİ MİSAFİR ETTİK...

Sınıf Öğretmenleri Pelin Bereket ve okul müdürü Ahmet Kahraman ile birlikte okulumuzu ziyarete gelen 4/A sınıfı öğrencileri okulumuzun bahçesindeki Tıbbi ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü hem gezdiler hem de bitkiler hakkında bilgi sahibi oldular.

11 Nisan 2018, Çarşamba

16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
 >
Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi