Haberler
Haberler
TURGUT REİS İLKÖĞRETİM OKULU BUGÜN MİSAFİRİMİZDİ..

Okulumuzu meraklı gözlerle inceleyen 2/A sınıfı minikleri ile Sınıf Öğretmenleri Bülent Akça bugün bizleri ziyaret ederek bitkiler hakkında bilgi edindiler.

11 Nisan 2018, Çarşamba

GAZİ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ…

Sınıf öğretmenleri Gencay Akça ve okulun müdürü Ahmet Kahraman ile birlikte okulumuza gelen 3/B sınıfı minikleri okulumuzun bahçesindeki Tıbbı ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü gezerek bitkiler ve okulumuz hakkında bilgi edindiler.

11 Nisan 2018, Çarşamba

TÜRAMDA ARAZİ ÇALIŞMASINDAYDIK..

Havaların ısınması ile birlikte öğrencilerin uygulamalı eğitimle içselleştirerek öğrenmelerini sağlamak için Türam'da arazi çalışması yaptık. Viyole çalışması, kök budama, Enginar tarlası ara çapalama ve arazi değerlendirmesi yapıldı, Torf ve Perlit hakkında öğrencilerimize bilgi verildi.

10 Nisan 2018, Salı

YANGIN SÖNDÜRME VE AFET EĞİTİMİ ALDIK...

Öğrencilerin sivil savunma bilincinin arttırılması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleri tarafından yangın söndürme ve afet eğitimi verildi. Yangın çeşitleri, yangınlarda nasıl davranılması gerektiği ve yangın tüplerinin kullanılışı hakkında bilgi verilirken deprem ve sel gibi doğal afetlerde nasıl davranılması gerektiği…

09 Nisan 2018, Pazartesi

SAİT FAİK ABASIYANIK İLE ŞEHİR AMBER KOKTU...

Öğrencilerimiz ile birlikte İş Sanat Kültür Merkezi'nin düzenlediği, İstanbul’u ve şehrin küçük insanını ustaca anlatan Sait Faik Abasıyanık'ın “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” adlı hikayelerini dinlemeye gittik.

09 Nisan 2018, Pazartesi

SİLİVRİ HALK KÜTÜPHANESİNDEYDİK..

Kütüphaneler haftası dolayısıyla öğrencilerimiz ile birlikte Silivri İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret ettik. Birbirinden değerli kitaplara temas eden öğrencilerimiz kütüphaneye üye olarak istedikleri kitapları okumak üzere aldılar.

29 Mart 2018, Perşembe

27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜNDE MİSAFİRİMİZ ÖZGE BORAK...

Hayatta hep her şeyden biraz olması gerektiğine inanan, biraz komedi, biraz dram, biraz dans ve o muhteşem sesiyle " Belki bir tanıdık, belki sadece oradan geçen biri; bazen bilerek, isteyerek, bazen de farkında bile olmadan hayatınıza dokunur ya da siz başkasının hayatına.. " diyerek bugün bizlerin de hayatına dokundu Özge Borak. İnsanı, insana insanla…

28 Mart 2018, Çarşamba

27 Mart 2018 - Özel Silivri Türam MTAL - Dünya Tiyatrolar Günü ve Özge Borak Bizlerle..

Hayatta hep her şeyden biraz olması gerektiğine inanan, biraz komedi, biraz dram, biraz dans ve o muhteşem sesiyle " Belki bir tanıdık, belki sadece oradan geçen biri; bazen bilerek, isteyerek, bazen de farkında bile olmadan hayatınıza dokunur ya da siz başkasının hayatına.. " diyerek bugün bizlerin de hayatına dokundu Özge Borak. İnsanı, insana insanla…

27 Mart 2018, Salı

“GÜNÜN ÇORBASI” OYUNU İLE GÜZEL BİR SANAT YOLCULUĞUNDAYDIK…

İstanbul Devlet Tiyatroları’nda sahnelenen, Todd Mueller ve Hank Boland'ın yazdığı, müzikleri Gregg Opelka'ya ait “Günün Çorbası” adlı müzikal oyunu seyretmek üzere Cevahir’deydik.

24 Mart 2018, Cumartesi

DÜNDEN BUGÜNE TARIM VE TOPLUMSAL DAVRANIŞLAR SEMİNERİNDEYDİK…

Prof. Dr. Oğuz Özyaral’ın Silivri Önder Yılmaz Sahnesi’nde gerçekleştirdiği "Dünden Bugüne Tarım ve Toplumsal Davranışlar“ isimli seminere katılarak mesleki anlamda değerli bilgiler edindik.

20 Mart 2018, Salı

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK...

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl dönümünü, öğrencilerimizin hazırladığı oratoryo ve okulumuzun müzik korosunun sunduğu dinletiyle hüznü ve coşkuyu bir arada yaşayarak kutladık. Övgülerin en güzeline layık olan ebedi lider, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitlerinin asla unutulmayacağını, Türk…

19 Mart 2018, Pazartesi

MİNİKLERİN TOHUMDAN AL HABERİ PROJESİYLE TANIŞTIK...

Silivri Abdullah - Aliye Can Anaokulu Damlalar sınıfı öğrencileri ile öğretmenleri Sevim Özen'in oluşturduğu "Tohumdan Al Haberi" projesi kapsamında müdür yardımcısı Ömer Arslan ile okulumuzu ziyaret ederek bahçemizdeki Tıbbı ve Aromatik bitkilerden oluşan bölümü gezdiler. Miniklerin meraklı ve heyecanlı bakışları bir kere daha bize "Ne kadar da anlamlı…

12 Mart 2018, Pazartesi

12 MART İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMIMIZ...

İstiklal Marşı'nın kayda ilk geçtiği günün üzerinden 97 yıl geçmesinin ardından dizeleriyle ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitlerle hazırlamış olduğumuz programımız öğrenciler tarafından okulumuzda sunuldu.

12 Mart 2018, Pazartesi

"KENDİ EVEREST'İNİZE TIRMANIN" ADLI SÖYLEŞİYE KATILDIK...

Yedi Zirveler projesini tamamlayan, Everest Dağı'na tırmanan ilk Türk dağcımız Ali Nasuh MAHRUKİ'nin Yaşar Kemal Sergi Salonu'nda gerçekleştirdiği söyleşiye katılarak kendisinin de söylediği gibi hayatın içinde kendi yerimizi aradık.

07 Mart 2018, Çarşamba

PROF. DR. CANAN SAĞLAM BİZLERLE...

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünde Bölüm Başkan Yardımcısı ve Endüstri Bitkileri Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Canan SAĞLAM okulumuzu ziyaret ederek "Türkiye'nin Biyolojik Zenginliği ve Tarım Yönünden Önemi" hakkında seminer verdi.

05 Mart 2018, Pazartesi

ÖĞRENCİLERİMİZLE "ŞİMDİ UZAK YAKIN" ADLI RADYO TİYATROSU...

Şiirimizin büyük ustalarından Behçet Necatigil'in yıllar önce İstanbul ve Ankara radyolarında seslendirilen Uzak Yol Kaptanı, Gaz ve Kediciler adlı üç oyunundan oluşan "Şimdi Uzak Yakın" adlı radyo oyununu canlı bir biçimde kendi gerçekliğini yansıtan dekor, müzik ve efektle seyrederek öğrencilerimizle farklı bir yolculuğa uzandık.

05 Mart 2018, Pazartesi

17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
 >
Tüm Hakları Saklıdır, Silivri Özel Türam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi